NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SKLEP INTERNETOWY, A PRAWO » SKLEP NA ABC24.PL A GIODO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Sklep na abc24.pl a GIODO

  
artursss
22.08.2013 20:32:54
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #1577688
Od: 2013-8-22
Proszę o informację
Czy trzeba zgłaszać bazę do GIODO czy administarator serwisu abc24.pl siętym zajmuje?

Proszę również administratora o poinformowanie użytkowników abc24.pl żeby sprawdzili swoje regulaminy pod względem niedozwolonych zapisów. Masa cwaniaków czyha na wyciągnięcie kasy.

  
Electra24.04.2019 04:41:38
poziom 5

oczka
  
admin
22.08.2013 21:02:31
poziom 4

Grupa: Administrator 

Posty: 249 #1577706
Od: 2008-2-29
Cała baza abc24.pl jest zgłoszona do GIODO.
  
Piotr
22.08.2013 21:26:10
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 76 #1577720
Od: 2008-3-26
Witam
Ostatnio otrzymalem e-mail od jakies firmy z informacjami o koniecznosci zgloszenia bazy danych do GIODO i zamieszczeniu na stronie numeru tej bazy.
Prosze o informacje, skąd mozemy uzyskac taki numer i czy jest on faktycznie konieczny?

Firma zajmujaca sie darmowym audytem regulaminów w sklepach, warto do nich napisac i poprosic o taki audyt, e-mail: info@clauzula.pl - wystarczy napisac i poprosic o kontakt w celu uzyskania darmowego audytu regulaminu sklepu - warto.
  
admin
22.08.2013 21:30:55
poziom 4

Grupa: Administrator 

Posty: 249 #1577724
Od: 2008-2-29
Baza jest zgłoszona pod nr ref. WWW 1421212

Nigdy nie słyszałem o konieczności umieszczania tego typu informacji na stronie sklepu.
  
Piotr
22.08.2013 21:47:46
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 76 #1577736
Od: 2008-3-26
Ja rowniez sporo naczytalem sie roznych publikacji, ale nie znalazlem informacji o takiej koniecznosci, dlatego zadalem to pytanie.
Maila nie zacytuje, poniewaz potraktowalem go koszem wesoły
Dziekuje za informacje.
  
delapenne
18.09.2013 23:45:49
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #1603105
Od: 2008-4-6
Dane gromadzi i przetwarza serwer abc 24, ale czy nasze komputery firmowe nie robią tego samego? Bezsprzecznie każdy dzierżawca sklepu ma dostęp do baz danych swoich klientów też i może je wykorzystywać np. do wysyłki powiadomień. Dane ze sklepu są nadto przenoszone do programów pocztowych - korespondencja indywidualna z klientami - i do księgowych (te nie trzeba rejestrować). Może jest tu jakiś specjalista? Poza tym co robić jeżeli klient zażąda usunięcia z bazy danych lub wglądu w swoje dane dla ew. ich korekty. Prawo takie ma.
  
delapenne
17.11.2013 21:48:16
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #1660401
Od: 2008-4-6
Według zebranych informacji prawnych każdy sklep internetowy winien zarejestrować swoje zbiory danych osobowych - informacji o klientach w GIODO, wskazać podmiot przetwarzajacy te dane z adresem i danymi rejestrowymi, posiadać regulamin bez klauzul zabronionych (a jest ich już ponad 5000 szt.)oraz opublikować tzw. politykę prywatności udostępnioną klientom + furę dokumentów wewnętrznych, powiązanych z ww. Brak ww publikacji na stronach sklepów grozi poważnymi sankacjami karnymi i na gruncie prawa cywilnego. Powołanie się na rejestrację w GIODO właściciela portalu ABC24 wydaje się niewystarczające. Dobrze byłoby zorganizowac adiustację prawną w tym kontekście portalu jako całości i może zlecić jakieś firmie całościowe rozwiązanie problemu - napisanie uniwersalnego regulaminu, rejestracje i wytworzenie dokumentów wewnętrznych. Nadmieniam, że nie da się wszystkiego zgapić i wkleić z innych stron, a wytworzenie i rodzaj wymaganych dokumentów wewnętrznych są wyraźnie ustawione pod sytuację w większych firmach. Co na to admin? Można by było taką usługę zafakturować i udostepnic zainteresowanym lub wszystkich "opodatkować".
  
Piotr
01.04.2016 12:03:58
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 76 #2262441
Od: 2008-3-26
Witam
Nasza administracja, wyjatkowo nie odpisuje na prv. e-mail, dlatego wracam do tematu tutaj:

Otrzymałem maila:
nadawca: info@stowarzyszenie-legalni.pl
podpisany z imienia i nazwiska: Marek Dobrowolski (Członek Stowarzyszenia "Bądźmy Legalni")
Nie wiem jak traktowac ten mail, z jednej strony, sa tam linki, sugerujace na typowy e-mail reklamowy, jednak nazwa stowarzyszenia i imienny podpis, robia wrazenie....
Prosze zapoznac sie z ponizsza trescia - co Panstwo o tym sadza? temat dotyczy chyba nas wszystkich...

cyt.:
"Witamy serdecznie,

Rozpoczynając naszą akcję "BEZPIECZNA WIOSNA DLA KLIENTÓW" pragniemy zauważyć, że Państwa strona www nie jest jeszcze zarejestrowana w GIODO a jest do tego prawnie zobligowana.
Każda strona lub sklep posiadająca elementy takie jak: newsletter, formularz kontaktowy, rejestracyjny, logowanie itp bezwzględnie muszą być zarejestrowane w GIODO.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Dane osobowe to według Art. 6 Ustawy o ochronie danych osobowych, „wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej”. Chodzi o takie elementy, mniej lub bardziej specyficzne, które pozwalają określić pośrednio lub bezpośrednio tożsamość danej osoby np. nazwisko, imię, adres zamieszkania, nr telefonu – czyli dane, które klient e-sklepu podaje podczas zawierania transakcji. W grupie tej znajdzie się także adres e-mail – często bowiem jest imienny i oraz adres IP, który może być daną osobową (informacja o tym jest możliwa do uzyskania z innych źródeł) jest zobligowana do spełnienia obowiązku rejestracji w GIODO.

GIODO może nałożyć karę grzywny w postępowaniu administracyjnym dla osób prawnych lub jednostek organizacyjnych jednorazowo w kwocie do 50 tys. zł i może ją nałożyć maksymalnie 4 razy w jednym postępowaniu, co daję nam kwotę 200 tys. zł, w przypadku osób fizycznych jednorazowa kara grzywny może wynieść maksymalnie 10 tys. zł, ale razem nie mogą przekroczyć 50 tys. zł w jednym postępowaniu.

W związku z powyższym Stowarzyszenie "Bądźmy Legalni" wzywa Państwa do dokonania stosownej rejestracji zbioru danych osobowych wraz z uzupełnieniem niezbędnej i wymagalnej dokumentacji w terminie 3 dni.
W przypadku braku rejestracji zmuszeni będziemy do złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa oraz zawiadomienia o wszczęcie procedury kontrolnej GIODO.
 
Informujemy również, że nasze Stowarzyszenie nie świadczy usług prawnych, porad, konsultacji itp.
W przypadku pozyskania wiedzy w zakresie rejestracji i dokumentacji rejestracyjnej proponujemy kontaktować się z podmiotami, które świadczą profesjonalne usługi z w/w zakresu:
 
http://www.audyt-ip.pl/index.php?m=uslugi
 
http://www.rejestruj.com.pl/
 
http://www.isecure.pl/oferta/ochrona-danych-osobowych.html
 
https://oferta.rbdo.pl/glowna/10-audyt-z-dokumentacja-i-rejestracja-zbiorow-w-giodo-kompleksowa-usluga-prawna.html
 
 
 
Z poważaniem
Marek Dobrowolski
(Członek Stowarzyszenia "Bądźmy Legalni")"
  
Piotr
12.05.2016 09:44:37
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa

Posty: 76 #2282343
Od: 2008-3-26
Zamykajac temat, przekazuje informacje, ktore otrzymalem od GIODO, ktore znalezc mozna juz rowniez na stronie http://giodo.gov.pl/560/id_art/9197/j/pl

cyt.:"W związku z masowym rozsyłaniem przez takie podmioty, jak „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” czy „Kancelaria Liberty”, maili o grożącej odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przestrzega, żeby nie odpowiadać na tę korespondencję. Informuje również, że działalność tych podmiotów prowadzona jest bez wiedzy i akceptacji organu ds. ochrony danych osobowych.

Zawarte w niej informacje są bowiem nierzetelne, niezgodne z przepisami prawa, w tym z ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jak też mogą naruszać dobre imię firm, na które Stowarzyszenie powołuje się w wysyłanej korespondencji.

Już ze wstępnej analizy wynika, że podmioty te wprowadzają adresatów wiadomości w błąd, zobowiązując ich do zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji, bez względu na to, czy taki obowiązek ich dotyczy, czy nie. Nie informują bowiem, że ustawa o ochronie danych osobowych zwalnia z tego obowiązku, określając, jakich konkretnie sytuacji to dotyczy.

Zapowiadają przy tym, że będą zgłaszały popełnienie rzekomego przestępstwa oraz że będą inicjowały procedurę kontrolną GIODO. Informacje te nie odpowiadają prawdzie, bowiem ani fakt niezgłoszenia zbioru do GIODO nie przesądza o popełnieniu przestępstwa, ani inny podmiot poza GIODO nie decyduje o przeprowadzeniu czynności kontrolnych.

Dodatkowo informujemy, że podmioty te nie istnieją, nie są zarejestrowane w KRS, więc nie funkcjonują w obrocie prawnym. Prowadzony mailing to jedynie dezinformowanie przedsiębiorców i ich zastraszanie.

Wobec powyższego GIODO informuje, że wszelkie informacje dotyczące zgodnego z prawem stosowania ustawy o ochronie danych osobowych i wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych, w tym dotyczących obowiązków rejestracji zbiorów danych dostępne są na stronie internetowej Urzędu."
  
Electra24.04.2019 04:41:38
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SKLEP INTERNETOWY, A PRAWO » SKLEP NA ABC24.PL A GIODO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta